Instrukcja aplikacji folii

INSTRUKCJA APLIKACJI FOLII NA POWIERZCHNIE SZKLANE

 

1. Aby prawidłowo zaaplikować folię na szybę należy wcześniej umyć i odtłuścić powierzchnię szklaną. Polecamy wcześniej przygotowany roztwór - woda plus przezierny detergent (np. bezbarwny szampon). Powierzchnię szyby możemy przetrzeć szorstką gąbką lub specjalnym skrobakiem do szyb (np. skrobaki przeznaczone do czyszczenia powierzchni szklanych kuchenek indukcyjnych lub profesjonalny skrobak do szyb)

2. Następnie docinamy folię pod wymiar lub z małym zapasem np.2 cm aby później dociąć ją na szybie, najlepiej przy samej uszczelce.

3.  Kiedy mamy już przygotowaną uprzednio folię spryskujemy wcześniej przygotowanym roztworem folię po stronie kleju uprzednio zdejmując papier lub folię ochronną, a następnie przykładamy do szyby którą też spryskujemy dokładnie na całej powierzchni !  Ważne aby nie było centymetra suchej powierzchni. Taki zabieg pomoże nam swobodnie przesuwać folię po powierzchni szyby w celu dokładnego jej ułożenia.

4. Kiedy uznamy, że folia jest już na prawidłowym miejscu należy ją ponownie dokładnie spryskać na całej powierzchni, a następnie specjalną gumowa raklą lub ściągaczka do szyb wycisnąć wodę spod folii. Zabieg wykonujemy przesuwając od górnej części okna ku dołowi od lewej do prawej uszczelki na zakładkę tak aby cała woda wydostała się spod powierzchni folii. Najlepiej taką czynność wykonać dwa razy - nigdy na sucho. Następnie sprawdzamy czy nie pozostały żadne bąbelki pod folią. Jeśli tak  - należy delikatnie za pomocą rakli przesunąć je do najbliższej krawędzi szyby. Końcowym etapem jest dosuszenie krawędzi folii przy uszczelce - można to zrobić za pomocą papierowego ręcznika. Należy delikatnie przesuwać wzdłuż uszczelki tak aby nie zadrzeć folii.

5.  Na powierzchni folii (w przypadku folii matowych) mogą pojawić się przebarwienia,  które znikną  w ciągu 1-10 dni w zależności od pory roku - ma tu znaczenie temperatura otoczenia.  Im zimniej tym dłużej  przebarwienia utrzymują się na szybie.

 

6. Przydatne narzędzia do aplikacji folii .

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl